Hojdací ľadový medveď Pompon | Vilac

Značka: Vilac
Dostupnosť 1 TÝŽDEŇ
Môžeme doručiť do:
31.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: VLC-9104
€129,95
Hojdací ľadový medveď Pompon | Vilac
Značka: Vilac

Veľmi elegantný hojdací ľadový medveď, ktorý kopíruje čisté línie sôch umelca Pompona. Ste dosť statoční, aby ste nasledovali nášho medveďa na jeho poznávacej ceste? Užite si nežnú kombináciu prírodného dreva pevnej konštrukcie, sedadla a držadiel a bielej farby ľadového medveďa. Je to hračka, ktorá je rovnako zábavná ako dekoratívna.

 

Hlavné vlastnosti:

  • Pevná a stabilná konštrukcia
  • Herný aj dekoratívny prvok v každej izbe
  • Dizajn sochára Francoise Pompona

 

Rozmery: 75 x 42 x 28 cm
Vek: 18m+ 
Materiál: drevo

 

 

So svojím malým prenosným pracovným stolom sa sochár François Pompon (1855–1933) rád prechádzal po parížskom Jardin des Plantes (verejný park a botanická záhrada). Tam mohol pozorovať zvieratá a vyrábať ich modely v malej mierke. Späť vo svojom ateliéri vyrezával medvede, pantery, ale aj psy, kurčatá a králiky, zjednodušovaním tvarov nachádzal podstatu každého zvieraťa. Pred očami návštevníkov Múzea Orsay, kde je uložené veľké množstvo týchto sôch, tak zvieratá ožívajú! Jeho sochy reinterpretoval umelec Gérard Lo Monaco a v spolupráci s RMN (združenie 34 múzeí) a Múzeom Orsay vzdáva poctu Pomponovi výrobou tohto nádherného radu drevených hračiek.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Značky - VLC

Francúzska spoločnosť Vilac založená v roku 1911 už viac ako sto rokov plní detské sny a vyrába krásne a originálne hračky pre rôzne vekové kategórie. Medzi najobľúbenejšie produkty patria hlavne roztomilé drevené hračky s jedinečným dizajnom, populárne kovové retro odrážadlá, ktoré sa tak veľmi páčia aj dospelým a v neposlednom rade aj hry pre staršie deti, ktoré rozvíjajú zmysly, fantáziu a tvorivosť. Hračky Vilac sú nadčasové a bezpochyby vzbudia vášeň aj o 50 rokov neskôr, keď ich objavíte ako dospelí a zrazu vás naplnia nostalgiou a šťastím. A v tom tkvie tajomstvo značky Vilac.